Ish-futbollisti dëshmitar i sulmit me thikë të fëmijëve: Nuk më ikën nga mendja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Franca u trondit ditën e djeshme nga një sulm me thikë ndaj një grupi fëmijësh në qytetin e Annecy-t.

Një emigrant sirian i armatosur sulmoi një grup të fëmijëve parashkollorë, që po luanin pranë një liqeni në Alpet franceze. Si pasojë e sulmit mbetën të plagosur 4 fëmijë dhe një person i rritur.

Ish-futbollisti i Liverpoolit, Anthony Le Tallec ka qenë dëshmitar i momenteve të tmerrit. Në një prononcim të dhënë në rrjtet sociale Tallec tha se ndodhej në park për të bërë vrap dhe e cilësoi të enjten si ditën më të keqe të jetës së tij.

- Advertisement -

“Nuk mund të ndalem së menduari për familjet që janë prekur nga kjo ngjarje dramatike”, shkruan Le Tallec në Twitter.

Në një postim në Twitter ai shton se ishte në një “gjendje shoku”, pasi sapo kishte pasur një “përballje me vdekjen”.

“Dua të them se policia e ndoqi sulmuesin me shumë guxim dhe bëri të pamundurën për të mbrojtur njerëzit… Nuk po e vë në dyshim guximin e tyre”, tha ish-futbollisti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

TË FUNDIT

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×