Ish-prokurori për arrestimin e zyrtares: Raportuan te Rama që po kapim njeriun tuaj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-prokurori Eugen Beci komentoi për “Review” në Euronews Albania arrestimin e sekretares së Përgjithshme të ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro dhe punonjëses Laura Sheto.

Sipas tij, SPAK ka raportuar te kryeministri Edi Rama duke e vënë në dijeni që po kapin “njeriun e tyre”. Në këto kushte, Beci shpjegon se ekzistojnë dy mundësi, ose që SPAK-u bashkëpunon me Ramën ose që nuk ka nën kontroll sekretin hetimor.

“Rasti i djeshëm na jep shumë shpjegime se si ka ecur reforma. Kryeministri i Shqipërisë del dhe anoncon një operacion të SPAK-ut. Ose SPAK-u bashkëpunon me kryeministrin ose SPAK-u nuk ka nën kontroll sekretin e hetimeve. Të dyja rastet tregojnë për mungesë të pavarësisë. Duke lexuar komunikatën e sotme të SPAK-ut kuptojmë që kemi bashkëpunim të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë. Drejtoria e Përgjithshme e Policisë meqë ka një ministër politik që varet nga kryeministri politik ka vajtur ka raportuar ‘zoti kryeministër po kapim një tuajin’. Ky është rreziku,” – u shpreh Beci.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashk

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

Politikani i opozitës serbe: E njohim Kosovën si shtet të pavarur, Vuçiç kriminel

Politikani i opozitës serbe, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se ata e njohin Kosovën si shtet të pavarur,...

TË FUNDIT

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashk

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

Politikani i opozitës serbe: E njohim Kosovën si shtet të pavarur, Vuçiç kriminel

Politikani i opozitës serbe, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se ata e njohin Kosovën si shtet të pavarur,...

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×