English

Iu gjetën automatik e municione, arrestohet 51-vjeçari i shpallur në kërkim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 51-vjeçar i shpallur në kërkim ka rënë në prangat e Policisë së Librazhdit, pasi më herët në banesën e tij u gjetën armë zjarri dhe municion luftarak.

- Advertisement -

Lajmin e bëri të ditur Policia përmes një njoftimi, ku thuhet se 51-vjeçari ishte banues në fshatin Dranovicë.

Ndërkohë materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

Librazhd/Vijon operacioni policor i koduar “Sundimi i ligjit”, për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim dhe të atyre që posedojnë armë zjarri, pa leje.

Në kuadër të këtij operacioni, vihet në pranga një shtetas që ishte shpallur në kërkim pasi në banesën e tij, në fshatin Dranovicë, Policia gjeti 2 armë zjarri, krehër dhe municion luftarak.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Librazhd, në vijim të punës për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë penale të shtetasve të shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit policor të  koduar “Sundimi i ligjit”, kanë vënë në pranga shtetasin A. D., 51 vjeç, banues në fshatin Dranovicë, Librazhd.

Për këtë shtetas, Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, pasi më datë 01.11.2023, gjatë kontrollit në banesën e tij,  Policia ka gjetur dhe sekuestruar 1 armë zjarri automatik, 1 armë zjarri tip “Belçik”, krehër dhe municion luftarak.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?