Iu vendos tritol në makinë, flet Ndreca: Ky sulm ka një emër

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bernard Ndreca, kreu i Rithemelimit në Vaun e Dejës, reagoi në një deklaratë për mediat rreth minës që solli shpërthimin e makinës së tij.

Ai tha se nuk ka konflikte personale me askënd dhe sulmi i bërë ndaj tij është për arsye politike, ndërsa i gjithë momenti i vënies së minës është i filmuar nga kamerat e sigurisë së shtëpisë.

“Ky është një incident i mirëorganizuar që më ndodhi mua dhe familjes sime. Unë nuk kam asnjë përplasje: as familja ime as farefisi dhe askush. Ky incident e ka një emër, dihet që emri është politik. Mua më është bërë si kryetar i degës së Partisë Demokratike.

- Advertisement -

Çdo gjë është e pasqyruar me pamje filmike, pasi shtëpia është me kamera. Në orën 6:30 të mëngjesit kam ndezur makinën; në momentin që ka lëvizur makina nga vendi atëherë ka plasur. Po e them edhe një herë: unë nuk kam asnjë lloj konflikti të hapur me asnjë. Kjo është përdorur politikisht. Nuk i është vendosur mina Benard Ndrecës, por i është vendosur mina kryetarit të Partisë Demokratike, Zef Hila. Kjo dihet hapur, se këta janë të mirëorganizuar për një sulm të tillë”, -tha Bernard Ndreca.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×