English

A ndodhej jashtë Shqipërisë? Ilir Meta tregon ku ka qenë kohët e fundit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ilir Meta në një deklaratë për mediat u dha përgjigje lajmeve që kanë qarkulluar kohët e fundit për të se ndodhej jashtë Shqipërisë.

- Advertisement -

Kreu i Partisë së Lirisë, theksoi se arsyeja se përse kohët e fundit nuk ka qenë i angazhuar dhe se nuk ka dalë në publik, ka qenë shëndeti i tij.

Gjithashtu ai foli dhe për qëndrimin e tij ndaj SPAK.

“Për çështje të shëndetit nuk kam qenë i angazhuar shumë. Dua të ju them me bindje të plotë se duhet të ruajmë kujtesën në mënyrë që të jemi koherentë dhe të vërtetë.  Reforma u shndërrua në ramaformë. Prokurori i Përgjithshëm u zëvendësua me 69 vota, në mënyrë antikushtetuese. Rama donte një prokuror që përmes saj të kapte KLP dhe përmes kësaj kontrollonte të gjithë sistemin e prokurorisë. Kjo është situata me sistemin e drejtësisë. Nuk dua të mbajë një qëndrim në bllok ndaj SPAK. Reforma u bë që ë jepte sa më shumë psvarësi prokurorëve në individualitetin e tyre. Në këtë rast mendojs e çdo gjykim duhet të bëhet  mbi raste dhe çështje konkrete, se si respektohet Kushtetuta e ligji. Mbështetjen më të plotë për të gjithë ata që zbatojnë ligjin, të gjithë ata që respektojnë Kushtetutën e ligjit, dhe për të gjithë ata që sillen si vartës të Edi Ramës, të mos presin duartrokitje kur shkelin ligjin”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?