English

Jo vetëm Dumani, kush janë funksionarët e lartë të drejtësisë që do takojë Blinken

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme, sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, ka zhvilluar një vizitë në Tiranë, ku është takuar me kryeministrin Edi Rama, me të cilin ka mbajtur edhe një fjalë përshëndetëse.

- Advertisement -

Po ashtu, pritet që Blinken të zhvillojë një takim edhe me kreun e SPAK, Altin Dumani.

Burime për Euroneës Albania, bëjnë të ditur se në takim do të jenë të pranishëm edhe kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj, kreu i Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi dhe kreu i ILD-së, Artur Metani.

Vizita e Blinken vjen në një moment kyç për Shqipërinë dhe mbarë botën, pasi në vendin tonë ka nisur të japë frytet e para Reforma në Drejtësi, ndërsa bota është në një situatë të trazuar, me konflikte që mund të përshkallëzohen nga momenti në moment.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?