English

“Ka mbaruar koha kur rriten pagat se kërkojnë sindikatat”, Rama s’mbështet pedagogët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama nuk mbështet protestën e pedagogëve për rritjen e pagave.

- Advertisement -

Në fjalën e tij me rektorët e univesiteteve private dhe publike në vend, Rama nënvizoi se universiteti duhet të sigurojë edhe vetë të ardhura nga tregu. Ai nënvizoi se koha kur qeveria rrit pagat në mënyrë uniformë sepse e kërkojnë sindikatat, ka mbaruar.

“Duhet të jetë shumë e qartë se bota universitare është diçka ndryshe. Universitetet nuk janë gjimnaze, nuk janë shkolla 9 vjeçare. Universiteti duhet ta ketë pjesë të vet thithjen e atë ardhurave nga tregu. Koha kur qeveria rrit pagat ne mënyrë uniformë se kërkojnë sindikatat, ka mbaruar”, u shpreh kreu i qeverisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?