English

“Kam 22 tatuazhe, agjëroj dhe lexoj Kuran”-Besimtarja e pazakontë nga Kosova

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dilara Kogjakater është një vajzë  22 vjeçe nga Kosova e cila jeton në Prizren dhe është Tiktok-ere dhe influencere e njohur, me një stil mjaft të veçantë.

- Advertisement -

E ftuar në një intervistë për “Good Morning Albanians” në Euronews, ajo ka treguar se ka në trup 22 tatuazhe ku secili prej tyre ka një kuptim të caktuar.

Ajo ka treguar gjithashtu se pavarësisht stilit të veçantë të saj  me flokë blu, tatuazhe e piercing, ajo është besimtare myslimane, ndonëse nuk e praktikon shkuarjen në xhami apo faljen.

Dilara tha se gjithnjë agjëron në muajin e Ramazanit dhe se më parë ka shkuar edhe në kurs për leximin e Kuranit.

“Gjithmonë kam qenë besimtare myslimane. Unë agjëroj, por nuk jam shumë që të shkoj në xhami, apo më shumë. Kam shkuar në xhami, kam bërë edhe kurs kurani, por kur isha më e vogël”,-tha Dilara.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?