English

“Kam komunikim të zhvilluar me serbët”, Zeqiri: Ne jemi të pranueshëm për ta

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Izmir Zeqiri, kryetar i komunës së Zubin Potokut ka folur në emisionin “Review” në Euronews Albania për zgjedhjet e zhvilluara në Veri të Kosovës këtë të enjte.

- Advertisement -

Ai theksoi se ka komunikim të vazhdueshëm me serbët e madje shumë prej tyre i ka pritur dhe në zyrë.

Zeqiri shtoi se serbët nuk janë deklaruar kurrë është një person i papranueshëm për ta.

“Për një pjesë të madhe të qytetarëve jemi të pranueshëm. Kam një komunikim drejtpërsëdrejti me ta. Kam pasur  rastin të takohem, të më vijnë në zyrë dhe natyrisht të bisedojmë për të gjitha nevojat e tyre. Kam  një komunikim të zgjeruar me shumicën serbe. Ata nuk janë deklaruar kurrë që unë jam person i papranueshëm për ta.  Ajo që është e papranueshme ka qenë Lista  Serbe si një instrument i politikave të Serbisë në Kosovë dhe grupet e tyre terroriste”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?