English

“Kam refuzuar shumë oferta në Shqipëri”-Egbo tregon pse u bë trajner i Prishtinës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Emmanuel Egbo i cili prej pak muajsh është zyrtarizuar edhe si trajner i ekipit të Prishtinë ka dhënë  një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania.

- Advertisement -

Ai theksoi se disa herë ka refuzuar oferta  në Shqipëri dhe në Kosovë për shkak të kushteve.

Mes tjerash nënvizoi se tani ishte koha e duhur që të bëhej trajner i Prishtinës, ndërsa bëri krahasimin mes futbollit në Kosovë dhe atij në Shqipëri.

“Për shumë kohë, si n Shqipëri dhe në Kosovë kam refuzuar disa oferta. Kam qenë trajner jashtë Shqipërisë. Futbolli në Kosovë ka më shumë material se sa ai në Shqipëri. Dhe në buxhet janë më të mirë”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?