English

Lajçak pret përfaqësues nga opozita serbe, flet për dialogun Kosovë -Serbi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me përfaqësuesit e partisë opozitare serbe, Fronti i Gjelbër-Majtas.

- Advertisement -

Sipas Lajçak, takimi u bë për një bisedë të sinqertë rreth Dialogut, për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën.

Gjithashtu, aty u fol edhe për zgjedhjet, pasojat e tyre dhe zhvillimet e fundit në Serbi.

“U takuam me përfaqësuesit e partisë opozitare serbe, Fronti i Gjelbër-Majtas për një bisedë të sinqertë rreth Dialogut për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Ne folëm edhe për zgjedhjet, pasojat e tyre dhe zhvillimet e fundit në Serbi”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×