English

Shemsi Prençi për 21 Janarin: Jam krenar për policët. Na goditën me shkopinj hekuri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-drejtori i policisë Shemsi Prençi tha në “Now me Erla Mëhillin” se policia e ka menaxhuar në mënyrën më të mirë të mundshme situatën e krijuar në protestën e 21 janarit 2011.

- Advertisement -

Ai u shpreh se nuk mund  ta pranojë që një kryeministër të marrë kompetencën të urdhërojë zinxhirin komandues, ndërsa theksoi se ndihet i nderuar për punën e bërë nga Policia e Shtetit në atë protestë.

“Nuk mund të pranoj që kryeministri, ish-kryeministri ka kompetencë për të urdhëruar zinxhirin komandues. Unë xhaxhait të Aleks Nikës dhe juve, ju them në emër të policisë së shtetit, se garantoj dhe jam shumë i nderuar dhe i respektuar.

Unë përgëzoj të gjithë trupën e policisë që ka menaxhuar 21 janarin. Unë i falënderoj policët. Ti (i drejtohet Petro Koçit) falendero ata që më kanë goditur mua me shkopinj druri, e me shkopinj hekuri dhe me gurë dhe me bomba” ,-tha Prençi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?