Kamionistja shqiptare në Itali: Bëra video për Tik Tok në kamion, më ndaloi polici

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kamionistja shqiptare në Itali, Bianka Dervishi tregoi një rast ku ajo është ndaluar nga policia italiane, teksa udhëtonte me kamion.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Dervishi deklaroi se në një moment, ajo po bënte një video për ta hedhur në rrjetin social, Tik Tok dhe një polic i kërkoi që të ndalonte.

Megjithatë, Bianka nënvizoi se polici i tha se kësaj here mund të vazhdonte dhe se nuk përbënte problem.

- Advertisement -

“Një rast ishte kur isha me telefon në dorë dhe po bëja një video. Po rregulloja telefonin dhe po bëja një video për Tik Tok-un tim. Shikoj këtë policin që ma bën me tabelë, edhe unë ndaloj. I them, po më thoni, ec më tha nuk ka problem. Më falni edhe këtë”, u shpreh kamionistja.

Bianka shtoi se ka takuar njerëz të cilët e ndjekin në Tik Tok.

“Kjo ka ndodhur shumë shpesh në Itali kur arrita në Bari. Po vija me makinë nga Shqipëria dhe më ndalon financieri. Më shikon makinën dhe i thërret një kolegut të vet, i thotë hajde pak, shiko se kush është. Kam një koleg tha, që me çmend duke më treguar videot e tua, që shiko, edhe ne kemi femra kamioniste në Shqipëri, shqiptare.

Ishte një emocion vërtet i bukur për mua. Financieri ishte italian, por kishte një koleg shqiptar. U ndjeva shumë krenare, e falenderova që më ndjek, bëra një foto madje. E hodhi ai se nuk më ka bërë tagg”, theksoi ajo.

Prej 16 vitesh, Bianka ka emigruar dhe jeton në Itali, ku ka vendosur që të punojë si kamioniste.

Bianka ka hequr dorë nga profesioni i saj si parukiere për t’u përkushtuar plotësisht pasionit të saj. Ajo është komentuar shumë dhe është vënë në qendër të vëmëndjes për faktin se është e para femër kamioniste.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...

Pentagoni përuron avionin “B-21”. SHBA, kontrast zhvillimit kinez

Avioni i ri amerikan, me kapacitete bërthamore dhe i pakapshëm nga radarët, bëri debutimin e parë të premten pas vitesh të tëra prodhimi në...

TË FUNDIT

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila risjellë në kujtesë...

Pentagoni përuron avionin “B-21”. SHBA, kontrast zhvillimit kinez

Avioni i ri amerikan, me kapacitete bërthamore dhe i pakapshëm nga radarët, bëri debutimin e parë të premten pas vitesh të tëra prodhimi në...

Çmim kufizues naftës ruse, vendet e BE-së arrijnë marrëveshjen, kostoja 60$ për fuçi

Vendet e Bashkimit Evropian ranë dakord të premten të kufizojnë çmimin e naftës ruse që transportohet në rrugë detare në 60 dollarë për fuçi,...

Afrika Jugore: 9 viktima, 8 të zhdukur nga përmbytjet

Të paktën nëntë persona janë vrarë dhe tetë janë zhdukur në Afrikën e Jugut pasi u përfshinë nga përmbytjet në lumin Jukskei në Johanesburg...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×