“Kancerin s’e ndalojmë sado të pasur të jemi”, pastori: Lumturia varet nga rrethanat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pastori Ylli Doçi i ftuar në “Good Morning Albania”, ndërsa po fliste për lidhjen e pasurisë me lumturinë, tha se lumturia varet nga një sërë rrethanash dhe jo vetëm nga sasia e parave që një individ ka.

Ai tha që lumturia nuk duhet të jetë qëllim në vetvete i jetës së njerëzve, pasi rrethana të caktuara e kushtëzojnë atë, ndërsa shtoi se  edhe nëse ti je njeriu më i pasur në botë, mund të vdesësh nga kanceri, pa mundur të bësh asgjë.

“Lumturia nuk është gjëja më e rëndësishme, ajo varet nga rrethanat, rrethanat nuk i kemi ne në dorë dhe rrethanat janë të pamundura për  t’u patur në plotësinë  tyre, ne nuk mund ta mbrojmë dot veten nga kanceri. Mundohu sa të duash. Milionerë mund të jesh ti sot mund të kesh kancer dhe vdes.

- Advertisement -

Si mund ta përkufizosh qëllimin e jetës tënde me “të jem i lumtur”, por duke qenë i përmbushur, duke arritur ato ëndrra dhe vizione që ti ke në përputhje me dhuntitë që ti ke dhe që të tjerët i dallojnë te ti. Kur ti përmbush qëllimin e ekzistencës tënde në përputhje me vizionin për jetën tënde, atëherë ti je i lumtur edhe po nuk pate rrethana të plota”,-tha pastori Ylli Doçi për Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×