Kandidat i PD-së për kryeqytetin? Gerti Bogdani: Jam gati po ma besuan, Tirana ka nevojë për ndryshim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Gerti Bogdani u shpreh për Euronews Albania se nëse i besohet nga PD-ja kandidatura për kryetar të Bashkisë së Tiranë, do i bënte ballë edhe kësaj sfide.

“Ju falënderoj për konsideratën dhe të gjithë ata demokratë që e shprehin këtë gjë pasdikutim për vlerësimin e tyre. Nëse lidershipi i PD-së ose qoftëse PD-ja e sheh të nevojshme një të tillë dhe e kërkon një gjë të tillë, unë i kam bërë ballë çdo sfide që më është dhënë përpara dhe i kam bërë ballë me sukses. Të shohim sesi do vijë koha. Besoj se Tirana ka nevojë për një ndryshim thelbësor”, u shpreh ai.

Z. Bodgani u shpreh sfida e radhës e PD-së janë zgjedhjet e pushtetit lokal.

- Advertisement -

“Të shohim sesi do të shprehet Gjykata Kushtetuese. PD duhet të fillojë të bëhet gati sot për Tiranën mbi të gjitha dhe për çdo qytet tjetër. Duhet ti japë kohë kohës”, shtoi ai.

Gjatë intervistës ai theksoi edhe njëherë dëshirën për të qenë kandidat për kreun e Bashkisë Tiranë.

“Nëse kjo sfidë më kërkohet unë sfidën do e pranoja me shumë dëshirë dhe zell, me një vullnet për ta çuar drejt suksesit”, u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
Etiketimet

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin në flagrancë të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në turin e falenderimeve...

Pas Sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH

Pas sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH. Mësohet se është arrestuar Laura Sheto. Ditën e sotme është arrestuar dhe sekretarja e...

TË FUNDIT

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin në flagrancë të Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në turin e falenderimeve...

Pas Sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH

Pas sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH. Mësohet se është arrestuar Laura Sheto. Ditën e sotme është arrestuar dhe sekretarja e...

“Ankohej e vajtonte”, Osmani flet pas takimit me Vuçiç: Nuk ishte takim negociues

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit me Aleksandër Vuçiç në praninë e presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelarit Olaf Scholz, në...

Arrestohet sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë

Është arrestuar ditën e sotme sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se arrestimi i zyrtares...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×