English

Kapet drogë me vlerë 100 mijë euro në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 2 shqiptarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia në Maqedoninë e Veriut ka sekuestruar një sasi prej 35 kg lëndë narkotike të llojit marijuanë me vlerë 100 mijë euro dhe ka vënë në pranga 2 personat që e transportonin.

- Advertisement -

Ministria e Brendshme e RMV informoi se në autostradën Tetovë-Gostivar, efektivët kanë dhënë shenjën për ndalesë për automjetin e pasagjerëve “Range Rover”, me targa të Shkupit, i drejtuar nga K.A. 32 vjeç, në të cilin bashkudhëtar ka qenë O.A. 23 vjeç, të dy nga fshati Haraçinë.

Personat nuk e kanë respektuar shenjën e dhënë të ndalimin e automjetit, por kanë tentuar të arratisen, gjatë kësaj duke dëmtuar automjetin policor, por shumë shpejt janë ndaluar nga policia.

Gjatë kontrollit të kryer në pjesën e bagazhit të automjetit janë gjetur 4 thasë me marijuanë, në sasi të përgjithshme prej rreth 35 kg, në vlerë prej rreth 100.000 eurove.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×