Këlliçi: Çdo shqiptar e kuptoi se partinë nuk e bën vula dhe godina

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi deklaroi se çdo qytetar shqiptar e kuptoi në 8 muajt e fundit, se partinë nuk e bën vula dhe godina, por sakrificat, idealet e kauza.

Gjatë fjalës së tij në Kuvendin Kombëtar, Belliçi u shpreh se opozita ka fajet e saj për faktin që kryeministri Edi Rama sot po e sundon vendin.

“Çdo qytetar shqiptar shqiptar e kuptoi në këto 8 muaj se partinë nuk e bën vula as godina, por sakfificat, idealet dhe një kauzë. Nëse sot Shqipëria jonë sundohet nga një klikë me në krye Edi Ramën që merr gjithmonë e më shumë pushtet, kjo ka ndodhur edhe për fajin tonë”, tha Këlliçi.

- Advertisement -

Sipas tij, kjo nuk do të kishte ndodhur nëse Rama do kishte përballë një opozitë të fortë, të lirë dhe të vërtetë që nuk luhatet sipas interesave.

Këlliçi nënivzoi se opozita nuk do të jetë fasadë, teksa shtoi se vota e lirë është modeli për zgjedhjen e strukturave të reja në Partinë Demokratike.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×