English

“Keni frikë! Kërkuam interpelancë me kryeministrin…”-Bardhi debate me Nikollën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Seanca plenare e ditës së sotme ka nisur me debate mes opozitarëve dhe deputetëve të mazhorancës. Ishte Gazment Bardhi ai i cili nga foltorja ka debatuar me kryeparlametaren Lindita Nikolla.

- Advertisement -

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, ka deklaruar se është bërë rrugë që kërkesat e ardhura nga opozita “futen në sirtar” e nuk njoftohet as seanca për depozitimin e tyre.

“E keni kthyer shkeljen e kushtetutës. Interpelancat për kryeministrin as nuk ja komunikoni seancën. Kemi kërkuar një interpelance urgjente me kryeministrin për një ndërhyrje skandaloze të kryeministrit tek mediat italiane.

Ju e keni rrëzuar kërkesën, dhe e kuptoj sepse kryeministri ju ka dhënë urdhër ta mbroni sepse ai ka frikë. Arroganca juaj nuk mund ti mbivendoset Kuvendit. Është kuvendi qe do duhet te vendos, por e kuptoj se ju keni frike ta përmendni emrin e Kryeminsitrit”,-tha Gazment Bardhi.

Ndërkohë në anën tjetër kryetarja e kuvendit, Lindita Nikolla ka kërkuar që të vijohet seanca normalisht ndërsa i kërkoi Bardhit të lirojë foltoren.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?