Kirurgu Alushani: Fëmijës iu vendos një tub në fshikëz me pjesë të zorrës së tij

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kirurgu Dritan Alushani ka folur në lidhje me operacionin e kryer në Pediatrinë e Tiranës, e cila zgjati rreth 13 orë, pasi një fëmijë kishte lindur me anomali të fshikëzës urinare.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Alushani deklaroi se tubi që i është vendosur, u krijua nga pjesë të zorrës.

“Nuk është hera e parë, ne kemi pasur një operacione të tilla. Ka disa veçorira që kanë qenë për herë të parë. Themi ai tubi që u vendos midis fshikëzës së urinës edhe një kanali, vrime që krijohet në bark, në mënyrë që të kataterizohet, sepse do të kataterizohet gjithë jetën me këtë tubin, që të arrijë të zbrazë urinën.

- Advertisement -

Kjo ishte e veçanta. Ky operacion është bërë nga ne, nga kirurgë të huaj që kanë ardhur më përpara te ne. Ky tubi ishte krijuar nga pjesë të zorrës, kjo e shton kohën e operacionit dhe vështirësinë, por që shkoi mirë. Menduam që do shkonte rreth 8-9 orë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×