Klevis Balliu: Kush e ndjen veten shqiptar, të vijë në protestë më 6 dhjetor

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se kush e ndjen veten shqiptar, duhet të vijë dhe të protestojë më 6 dhjetor.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Balliu u shpreh se është nder dhe privilegj të presësh liderët evropianë me një protestë kundër një qeverie bandash.

“Imazhin e Shqipërisë e ka masakruar Edi Rama me gjithë drogën dhe korrupsionin e vet. Kjo është e vërteta. Ne po i tregojmë Evropës, për të rregulluar imazhin. Ne duam politikat perëndimore dhe hajde të respektojmë demorkacinë. T’i presësh evropianët me një protestë kundër një qeverie bandash, është nder dhe privilegj që të jetë aty.

- Advertisement -

Të gjithë do jenë aty. Çdo shqiptar që do ketë mundësinë të vijë. Kush e ndjen veten shqiptar duhet të vijë në protestë. Kush e ndjen veten shqiptar le të vijë të bëhet pjesë e protestës”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiak

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiak. Sipas tij deri në...

“14 maji”, Celibashi: Fleta e votimit do jetë më e thjeshtë se në zgjedhjet e 2019-s

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se fleta e votimit për  zgjedhjet lokale të 14 majit, do të jetë më e thjeshtë se...

EMRAT| Policia heq kamerat e vendosura nga 2 kriminelët në Devoll

Në fshatin Baban dhe në qytetin e Bilishtit policia ka sekuestruar kamera që u përkisnin dy shtetasve me precedentë penalë. Nga kontrolli i komisariatit të...

TË FUNDIT

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiak

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiak. Sipas tij deri në...

“14 maji”, Celibashi: Fleta e votimit do jetë më e thjeshtë se në zgjedhjet e 2019-s

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se fleta e votimit për  zgjedhjet lokale të 14 majit, do të jetë më e thjeshtë se...

EMRAT| Policia heq kamerat e vendosura nga 2 kriminelët në Devoll

Në fshatin Baban dhe në qytetin e Bilishtit policia ka sekuestruar kamera që u përkisnin dy shtetasve me precedentë penalë. Nga kontrolli i komisariatit të...

Celibashi: Ja për çfarë do i informoja votuesit e mi nëse do isha në politikë

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se nëse do të ishte i angazhuar politikisht, do t'i sqaronte votuesit se çfarë Këshilli Bashkiak dhe...

Rama: Motoparku do të ndërtohet nga kompania e ish-pilotit të famshëm të Formula 1

Kryeministri Edi Rama bëri me dije përmes një njoftimi në Facebook se dy ditë më parë rreth 30 kompani të mëdha ndërkombëtare vizituan Shqipërinë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×