Komandanti i ushtrisë së Kosovës: Nxorrëm dy persona të gjallë nga godina 7-katëshe

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Komandanti i kontigjentit të FSK-së në Kosovë, Egzon Syla deklaroi se ekipet kosovare kanë nxjerrë të gjallë dy persona që ndodheshin nën rrënoja në Turqi.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Syla u shpreh se operacioni i shpëtimit u krye në një godinë 7-katëshe, e cila ishte shembur tërësisht si pasojë e lëkundjeve të tërmetit.

“Me pajisjet tona të dëgjimit, me kamera dhe pajisje të tjera, kemi arritur të identifikojmë dy persona gjallë nën rrënoja. Ka qenë një pallat 7-katësh dhe në katën e pari kemi identifikuar dy zëra, njëri i moshës madhe dhe tjetri një fëmijë i vogël.

- Advertisement -

E gjithë ndërtesa ka qenë e rrënuar aty. Katet kanë qenë pothuajse të palosura me njëri-tjetrin. Ka qenë një katastrofë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sulmohet me raketa ruse një kopsht e një shkollë në Ukrainë

Një sulm me raketa ruse dëmtoi një kopsht fëmijësh dhe një shkollë në qytetin Kramatorsk në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore mbrëmjen e  të...

Pamjet e aksidentit të frikshëm bëhen virale, mjeti fluturon në ajër në autostradë

Një aksident i frikshëm automobilistik ka ndodhur pak ditë më parë në një autostradë në SHBA. Pamjet e aksidentit janë bërë virale në rrjet për shkak...

“100 mijë euro për çdo informacion”, policia zbardh dinamikën e sulmit në TCH

Policia ka zbardhur dinamikën e sulmit ndaj televizionit Top Channel ku mbeti i vrarë roja i sigurisë Pal Kola, 61 vjeç. Për çdo informacion nga...

TË FUNDIT

Sulmohet me raketa ruse një kopsht e një shkollë në Ukrainë

Një sulm me raketa ruse dëmtoi një kopsht fëmijësh dhe një shkollë në qytetin Kramatorsk në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore mbrëmjen e  të...

Pamjet e aksidentit të frikshëm bëhen virale, mjeti fluturon në ajër në autostradë

Një aksident i frikshëm automobilistik ka ndodhur pak ditë më parë në një autostradë në SHBA. Pamjet e aksidentit janë bërë virale në rrjet për shkak...

“100 mijë euro për çdo informacion”, policia zbardh dinamikën e sulmit në TCH

Policia ka zbardhur dinamikën e sulmit ndaj televizionit Top Channel ku mbeti i vrarë roja i sigurisë Pal Kola, 61 vjeç. Për çdo informacion nga...

Kapen me 10 kg heroinë në taksi, arrestohen dy vëllezërit shqiptarë në Greqi

Dy vëllezër shqiptarë, 29 dhe 34 vjeç janë arrestuar nga policia greke me akuzën për trafik droge. Arrestimi u bë gjatë një operacioni të Prokurorisë...

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×