English

“Kombëtarja bashkon shqiptarët” – Tahiri: Jemi më pozitivë sot! Bravo çunave!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqipëria është zyrtarisht pjesë e Europianit 2024 në Gjermani.

- Advertisement -

Kuqezinjtë barazuan 1-1 në ndeshjen e Moldavinë duke grumbulluar 14 pikë dhe janë në krye të grupit E.

Ermal Tahiri, ish-futbollisti i Kombëtares dhe analist sportiv tha në emisionin Review në Euronews Albania se loja e futbollistëve të kombëtares në ndeshjen me Moldavinë ishte për t’u lavdëruar.

Sipas tij, Kombëtarja ka arritur t’i bashkojë shqiptarët dhe t’i bëjë më pozitivë.

“Trajneri është arkitekti i të gjitha fitoreve, ekipi është i bashkuar, ka frymë shumë të mirë dhe mund të ecë edhe më shumë në kalimin e grupeve. Është një arritje shumë e madhe të shkosh në Evropianin e 2024, e dimë shumë mirë si shkuam në 2016, ky është një Evropian me lojë dhe fitore. Dhe kjo na bashkon, të heq gjithë problemet që ka vendi dhe sot jemi më pozitivë falë kësaj Kombëtareje, ndaj bravo ju qoftë çunave për ndeshjen dhe trajnerit”, tha Tahiri.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×