English

Kombëtarja kuqezi mbërrin në Moldavi, gati përballja vendimtare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Futbollistët e grumbulluar nga trajneri Sylvinho së bashku me stafin drejtues të kombëtares shqiptare kanë mbërritur në Moldavi në prag të sfidës së 17 nëntorit. Ekipi është nisur prej orës 9 të mëngjesit për të mbërritur në Kishinau rreth mesditës, ndërsa janë akomoduar në një prej hoteleve në afërsi të stadiumit ku dhe do të luhet përballja.

- Advertisement -

FSHF bën me dije se grupi është i plotë dhe të gjithë lojtarët janë të gatshëm për ndeshjen kualifikuese, mes tyre dhe mbrojtësi Jon Mersinaj. Ky i fundit zëvendësoi Ajetin e dëmtuar, teksa lajme të mira vijnë dhe për Asllanin, i cili pritet ta nisë si titullar.

Forma e Shqipërisë është shumë e mirë dhe atmosfera në grup pozitive, ndërsa synim është marrja e 6 pikëve në dy sfidat e mbetura. Kujtojmë se një barazim në Kishinau me moldavët do ta kualifikonte menjëherë, por edhe kundërshtari ynë ka të njëjtin objektiv. Trajneri i Moldavisë dhe kreu i Federatës së Futbollit kanë bërë me dije se asgjë nuk do të jetë e lehtë për kuqezinjtë, madje duke premtuar fitore.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?