“Komision hetimor për akuzat”, Zhupa tregon se a e ka takuar opozita McGonigal

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e PD-së Ina Zhupa është shprehur se mazhoranca po i mohon të drejtat kushtetuese opozitës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zhupa referuar çështjes së McGonigal theksoi se kreu i qeverisë Edi Rama nuk duhet të japë përgjigje vetëm para SPAK por dhe para shqiptarëve e deputetëve të opozitës.

Ndër të tjera ajo theksoi se takimet që kanë bërë anëtarë të opozitës me McGonigal janë rastësore dhe se asnjë nga ata nuk përfshihen në aktakuzën amerikane.

- Advertisement -

‘Këta po mohojnë të drejtë kushtetuese të një opozite, Ne nuk kemi fuqi kartonësh. Ne do të ndjekim të gjitha rrugët kushtetuese brenda dhe jashtë vendit, për të garantuar të drejtat për opozitën. Nuk bëhet fjalë për një aferë të vogël, që Rama të përgjigjet vetëm në SPAK, por duhet të përgjigjet dhe para qytetarëve dhe deputetëve të cilët janë votuar atje për të bërë opozitë. Hetimi parlamentar nuk mohon të drejtën që dhe mazhoranca të ftojë dëshmitar dhe të kërkojë provat që duan.

Ata e dinë shumë mirë se takimet e opozitës që ata përflasin janë rastësore dhe që nuk rezultojnë në aktakuzën amerikane. Fakti që është vetëm Rama, tregon që vetëm Rama po korruptohet dhe se ai ka lidhje me agjentin e FBI-së. Jam e bindur se nëse do të ngrihet Komisioni Hetimor  do të kishim gatishmëri të plotë nga Ambasada për të çuar shkresat tona dhe në institucionet amerikane’- tha Zhupa.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

TË FUNDIT

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

Rritet shqetësmi për kostot e jetesës në Tiranë, si ndryshoi në matjet e Barometrit?

Shqetësimi i qytetarëve për koston e jetesës në kryeqytet është rritur. Të ndarë sipas gjinive 32.8% e atyre që mendojnë kështu janë meshkuj, ndërsa...

A është përmirësuar transporti publik në kryeqytet? E zbulon Barometri

Transporti publik është renditur si një nga problematikat kryesore sa i përket qytetarëve të Tiranës. 13.4% e të pyeturve nga Barometri i përkasin gjinisë femërore,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×