English

Konflikti me Doshin, Rama ‘godet’ Spiropalin/ Lita zbulon bisedën brenda Asamblesë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita, në një intervistë për emisionin ‘Review’ në Euronews Albania, theksoi se kritikat e kreut të qeverisë Edi Rama ditën e sotme në Asamblenë e PS, kanë qenë dhe teknike dhe politike.

- Advertisement -

Ai theksoi se Rama ka ‘goditur’ drejtuesen e qarkut politik në Shkodër Elisa Spiropali, duke qenë se në këtë qark ka tensione të forta në partinë e Tom Doshit për shkak të emërimeve.

Mes tjerash ai shtoi se performanca e Spiropalit ka rezultuar se ka qenë e dobët në Shkodër.

“Kritikat e Ramës janë politike dhe teknike. Goditja periferike e Elisa Spiropalit në qarkun e Shkodrës. Ne e dimë që ka tensione të forta në partinë e Tom Doshit, atje për shkak të emërimeve. Sipas informacioneve performanca e Elisa Spiropalit ishte diku nën 45%  në atë grafikun që ka bërë PS për të parë performancën e tyre”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×