English

Përfundon pas 5 orësh mbledhja e Asamblesë Kombëtare e PS-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

5 orë ka zgjatur mbledhja e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste. Takimi nisi në orën 11:00 dhe ka përfunduar në orën 16:00 të pasdites.

- Advertisement -

Kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama, në fjalën e tij për gazetarët ka zbuluar edhe plan-veprimin e PS-së. Ai tha se nga data 15 shkurt deri më 15 mars, do të nisin zgjedhjet brenda Partisë Socialiste.

Rama shtoi se më datë 16 mars, Asambleja Kombëtare do të rimblidhet në Durrës. Më tej, Rama theksoi se deri më 15 prill do të mbahet procesi për zgjedhje brenda PS-së.

Ndërsa, nga 15 prilli do të zgjidhen delegatët e Kongresit me një anëtar, një votë. Po ashtu, në qershor 2024 do të mblidhet Kongresi i PS-së.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?