“Kosova, zemra jonë”- serbët rrethojnë komunën dhe këndojnë këngë nacionaliste

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Korrespondenti i Euronews Albania, Xhemajl Rexha, ka raportuar nga Kosova situatën në ambientet e jashtme të komunës së Leposaviçit.

Gazeatri pasqyroi protestën që po mbahet nga qytetarët serbë në ambientet e jashrtme të komunës, të cilët dëgjoheshin në sfond duke kënduar këngë nacionaliste si “Kosova është zemra e Serbisë”.

Në ambientet përreth komunës, forcat e KFOR-it kishin krijuar një parametër sigurie, ndërkohë që sipas gazetarit në ambientet e brendshme ndodhesin forcat e policisë së Kosovës.

- Advertisement -

“Trupat e KFOR-it që janë vendosur aty janë amerikanë dhe janë të pajisur me të gjitha mjetet e nevojshme. Ndërsa policia e Kosovës është brenda komunës së Leposaviçit. Jashtë ndodhen qyetarët serbë të cilët po këndojnë këngë nacionaliste. Aktualisht ajo çfarë po thonë këto zonja është që “Kosova është zemra e Serbisë””, tha gazetari.

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Më 1 tetor hyn në fuqi marrëveshja për sigurimet shoqërore me Zvicrën

Në datën 1️ tetor hyn në fuqi Marrëveshja për Sigurimeve Shoqërore mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama...

Ambasadori gjerman: Të ndalohen deklaratat nxitëse nga Beogradi, të vijojë dialogu

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde i bëri thirrje Beogradit të ndalojë deklaratat nxitëse pas sulmit të 24 shtatorit në veri të Kosovës. Ai ishte i pranishëm...

I ngarkuar me punë i SHBA takon Altin Dumanin: SPAK po bën përparim mbresëlënës

I Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, David Wisner zhvilloi një takim me kryeprokurorin e Posaçëm të SPAK-ut Altin Dumani, prokurorët e SPAK-ut...

TË FUNDIT

Më 1 tetor hyn në fuqi marrëveshja për sigurimet shoqërore me Zvicrën

Në datën 1️ tetor hyn në fuqi Marrëveshja për Sigurimeve Shoqërore mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama...

Ambasadori gjerman: Të ndalohen deklaratat nxitëse nga Beogradi, të vijojë dialogu

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde i bëri thirrje Beogradit të ndalojë deklaratat nxitëse pas sulmit të 24 shtatorit në veri të Kosovës. Ai ishte i pranishëm...

I ngarkuar me punë i SHBA takon Altin Dumanin: SPAK po bën përparim mbresëlënës

I Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, David Wisner zhvilloi një takim me kryeprokurorin e Posaçëm të SPAK-ut Altin Dumani, prokurorët e SPAK-ut...

Panairi i parë agroturistik në Përrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

Ekspozita “Retrospektivë”: 1 vit nga humbja e Sali Shijakut

1 vit pas humbjes së “Artistit të Merituar”, “Piktorit të Popullit” dhe “Nderit të Kombit”, Sali Shijaku, hapet ekspozita “Retrospektivë” me pikturat e tij...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×