Kovaçevski: Deputetët do vendosin në Kuvend në lidhje me propozimin francez

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi se deputetët do të vendosin në Kuvend në lidhje me pranimin e propozimit francez, çka do të lejonte fillimin e negociatave me BE-në.

Në konferencën e përbashkët për shtyp në Shkup me Presidentin e Këshillit Evropian Charles Michel, Kovaçevski theksoi se ky propozim është bërë publik dhe nuk ka agjë për të fshehur.

“Këtu bisedohet nga propozimi i ardhur nga BE për fillimin e negociatave. Gjithësecili prej nesh është i përfaqësuar në Kuvend nga partitë politike. Deputetët do duhet ta marrin vendimin nëse duhen apo jo të fillojnë negociatat. Propozimi ka ardhur nga 27 përfaqësues të vendeve të Bashkimit Evropian, askush nuk ka fshehur diçka”, u shpreh Kovaçevski.

- Advertisement -

Në lidhje me protestat para godinës qeveritare, kreu i qeverisë maqedonase tha se janë të organizuara nga opozita, që sipas tij, janë kundër anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Bashkimit Evropian.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama për mosballafaqimin me opozitën: Palo nivel, nuk meritojnë të sqarohen me mua

Kryeministri Edi Rama tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka shkuar Kuvend për t’u ballafaquar me opozitën sepse deputetët e kanë ulur...

Ekskluzive | Rama: Pse nuk shkova në Kuvend dhe e vërteta ime për dosjen McGonigal

Kryeministri Edi Rama është përballur në “Now me Erla Mwhillin” me pikëpyetjet e ngritura rreth ccwshtjes McGonigal. Ai ka folur për skandalin me ish-zyrtarin e...

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...

TË FUNDIT

Rama për mosballafaqimin me opozitën: Palo nivel, nuk meritojnë të sqarohen me mua

Kryeministri Edi Rama tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka shkuar Kuvend për t’u ballafaquar me opozitën sepse deputetët e kanë ulur...

Ekskluzive | Rama: Pse nuk shkova në Kuvend dhe e vërteta ime për dosjen McGonigal

Kryeministri Edi Rama është përballur në “Now me Erla Mwhillin” me pikëpyetjet e ngritura rreth ccwshtjes McGonigal. Ai ka folur për skandalin me ish-zyrtarin e...

Bushati godet deputetët: Kuvendi, një neveri

Analisti Andi Bushati e cilësoi një “neveri” Kuvendin. Në “Now me Erla Mëhillin” ai u përplas me zv. kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn për çështjen...

“Mos gënje për Ramën”, Felaj debat me Shehajn: Berisha në dijeni për paratë ruse

Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj ka debatuar me deputetin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj në emisionin "Now" në Euronews Albania, në lidhje me çështjen...

Agron Shehaj denoncon Edi Ramën: Si e përdori fshehurazi zyrtarin e FBI-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se sipas hetimit në SHBA, kryeministri Edi Rama ka përdorur fshehurazi zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×