Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës.

I ftuar në “Now me Erla Mëhillin ai tha se Kurti është izoluar nga garanti i sovranitetit të Kosovës dhe se çdo kompromis me të është në dëm të Kosovës, pasi nëse nuk implementohet marrëveshja e Ohrit, marrëveshja e ardhshme mund të jetë edhe më e keqe për Kosovës.

“Nëse nuk implementohet marrëveshja e Ohrit, marrë veshja e ardhshme mund të jetë më e keqe për kufijtë e Kosovës, sovranitetin dhe njohjen e saj nga shtete të tjera, nga OKB-ja dhe garantimin e kufijve. Çdo bëhet nëse plani B do jetë autonomi e krahinave të veriut dhe ky plan na vjen ne nga Perëndimi?

- Advertisement -

Do nxjerri policët e vet Albini kundër NATO-s këdo ketë mbështetje Rusinë kur të dalë kundër NATO-s? çdo lloj komperomizmi me Albin Kurtin i bën dëm Kosovës, më mirë pengojmë dorën e Albinit që të shpëtojmë Kosovën.

Albini nuk ka dialog të mirë me Tiranën, me Washingtonin, s’ka dialog të mirë me Berlinin dhe me Parisni, për çfarë u duhet ky kryeministër shqiptarëve në Kosovë?”-tha Kreshnik Spahiu.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

KQZ i jep mandatin kryetarit të Bashkisë Kukës, Albert Halilaj

KQZ i ka dhënë mandatin kryetarit të sapo zgjedhur të Bashkisë Kukës Albert Halilaj. Vijon...

Çështja e “Sterilizimit”/ Apeli i Posaçëm tërhiqet për vendim

Apeli i Posaçëm është tërhequr për vendim në lidhje me çështjen e “Sterilizimit”. Burime bëjnë me dije se vendimi do të shpallet në orën 13:30. Ndërkohë...

“Krimi nuk kursen askënd”, ish- prokurorja: Eshtë bërë shumë i frikshëm

Ish-prokurorja Elizabeta Imeraj është shprehur se gjendja e kriminalitetit në Shqipëri është në masë. Në një intervistë për Euronews Albania ajo theksoi se kohët e fundit...

TË FUNDIT

KQZ i jep mandatin kryetarit të Bashkisë Kukës, Albert Halilaj

KQZ i ka dhënë mandatin kryetarit të sapo zgjedhur të Bashkisë Kukës Albert Halilaj. Vijon...

Çështja e “Sterilizimit”/ Apeli i Posaçëm tërhiqet për vendim

Apeli i Posaçëm është tërhequr për vendim në lidhje me çështjen e “Sterilizimit”. Burime bëjnë me dije se vendimi do të shpallet në orën 13:30. Ndërkohë...

“Krimi nuk kursen askënd”, ish- prokurorja: Eshtë bërë shumë i frikshëm

Ish-prokurorja Elizabeta Imeraj është shprehur se gjendja e kriminalitetit në Shqipëri është në masë. Në një intervistë për Euronews Albania ajo theksoi se kohët e fundit...

Bardhi kërkon seancë urgjente për Kosovën: Nuk na nderon fakti që jemi të fundit

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, kërkoi gjatë mbledhjes së Konferencës së kryetarëve mbajtjen e një seance urgjente në Kuvend për mocion...

Kapet duke vjedhur në banesën e vjehrrit, arrestohet dhëndri

Një 50-vjeçar është arrestuar nga policia e Maliqit, pasi u kap duke vjedhur në banesën e vjehrrit të tij në fshatin Pojan. Policia bën me...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×