Kryemadhi: Dal në protestë si qytetare, jo si mbështetëse e liderëve të opozitës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, deklaroi në nisje të protestës së opozitës se sot në shesh nuk pritet të jenë vetëm mbështetësit e partive politike, por do të jenë të gjithë qytetarët.

Ajo tha se pjesa gri do të mbështet protestën e opozitës për shkak të arrogancës që ushtron pushteti i kryeministrit Rama.

Kryemadhi shtoi se personalisht do të jetë në protestë si qytetare dhe jo si mbështetëse e liderëve të opozitës.

- Advertisement -

“Sot pjesëmarrja do të jetë shumë e madhe, nuk mendoj se do të jenë vetëm suportuesit e partive politike por do të jetë dhe pjesa gri.

Nga ajo që kam parë unë duke shëtitur në rrugët e Tiranës këtë mëngjes, pjesa skeptike ndaj politikës do dalë për të thënë unë jam këtu dhe nuk është Edi Rama që vendos për ne.

E kam thënë dhe vazhdoja ta them dal si qytetarë nuk dal për liderët politikë. Dal për arrogancën që Edi Rama ushtron ndaj popullsisë shqiptare”. tha Kryemadhi.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

Daçiç: Serbët në Kosovë të qëndrojnë të qetë, do bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiç tha sot se Serbia duhet të ketë kujdes nga të gjitha provokimet dhe se, serbët në Kosovë duhet të...

FOTO| Përfshihet nga flakët kamioni në autostradën Fier-Vlorë

Një kamion ka marrë flakë këtë të hënë në autostradën Fier-Vlorë. Sipas pamjeve të siguruara nga Euroenës Albania kamioni duket teksa digjet në anë të...

TË FUNDIT

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

Daçiç: Serbët në Kosovë të qëndrojnë të qetë, do bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiç tha sot se Serbia duhet të ketë kujdes nga të gjitha provokimet dhe se, serbët në Kosovë duhet të...

FOTO| Përfshihet nga flakët kamioni në autostradën Fier-Vlorë

Një kamion ka marrë flakë këtë të hënë në autostradën Fier-Vlorë. Sipas pamjeve të siguruara nga Euroenës Albania kamioni duket teksa digjet në anë të...

“Serbia kërkon të ndezë luftë guerile”, Bido: Policia reagoi profesionalisht

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido ishte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur për sulmin e ndodhur mëngjesin e së dielës...

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa të dielën u...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×