English

Kuqezinjtë i rikthehen stërvitjes, parashikohen ndryshime me Ishujt Faroe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pak orë pas mbërritjes nga Moldavia, kuqezinjtë e Silvinjos kanë rinisur përgatitjet për ndeshjen me Ishujt Faroe.

- Advertisement -

Në fushën stërvitore pranë FSHF, 24 futbollistët janë stërvitur të diferencuar, ku lojtarët që luajtën në formacionin titullar qëndruan në palestër, ndërsa pjesa tjetër në fushën e vlertë.

Ndaj Ishujve Faroe, pritet që të ketë rotacion, duke qenë se i gjithë grupi po kalon një formë të jashtëzakonshme dhe janë gati për të marrë mintuazh.

Shqipëria është zyrtarisht pjesë e Europianit 2024 në Gjermani.

Kuqezinjtë barazuan 1-1 në ndeshjen e Moldavinë duke grumbulluar 14 pikë dhe janë në krye të grupit E.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?