Berisha: Legalizimi i kanabisit, akt antikombëtar i Edi Ramës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Legalizimi i kanabisit është një akt i pamenduar, antikombëtar i Edi Ramës që dëmton rëndë procesin e integrimit të vendit në BE.

Kështu u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat ku komentoi vendimin e një ditë më parë të kryeministrit Edi Rama për të legalizuar përdorimin e kanabisit mjekësor.

Të legalizosh kanabisin në një vend që është etiketuar si kanabistan, do të thotë ta bësh atë simbol të Shqipërisë, sipas Berishës.

- Advertisement -

“Kanabizimi shton potencialin për financimin e grupeve kriminale dhe terroriste. Me legalizimin e kanabisit, hiqet çdo barrikade ndaj saj ai droge e rrezikshme. Legalizimi i kanabisit është një kërcënim serioz për Shqipërinë. U bëj thirrje partnerëve ndërkombëtarë të ngrenë zërin kundër këtij vendimi që përbën rrezik edhe për ta”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

1 COMMENT

  1. Ju paska kap Sala prej bythe me ane te Orbanit dhe shokut te tij. Si ka mundesi qe akoma e nxirni ne ekran kete plak hajdut vrases qe edhe ne ferr e ka pak ,por duhet cuar ne biruce te kalbet atje. Turp per ju servilat e medias qe jeni te vdekur nga brenda.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Projekti i BE për komunitetin rom, Veliaj: Histori suksesi, sot jetojnë me dinjitet

Tirana është shembull suksesi për integrimin e komunitetit rom dhe atij egjiptian. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj solli shembullin e mirë të kryeqytetit në...

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

Deputetja britanike: Të krijohet një aleancë e re SHBA-Britani-Kosovë

Nga Alicia Kearns, ligjvënëse britanike Mosndëshkimi ngjall përbuzje për sundimin e ligjit dhe rendit. Ne po e shohim këtë në Ballkan, ku sulmet e organizuara...

TË FUNDIT

Projekti i BE për komunitetin rom, Veliaj: Histori suksesi, sot jetojnë me dinjitet

Tirana është shembull suksesi për integrimin e komunitetit rom dhe atij egjiptian. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj solli shembullin e mirë të kryeqytetit në...

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

Deputetja britanike: Të krijohet një aleancë e re SHBA-Britani-Kosovë

Nga Alicia Kearns, ligjvënëse britanike Mosndëshkimi ngjall përbuzje për sundimin e ligjit dhe rendit. Ne po e shohim këtë në Ballkan, ku sulmet e organizuara...

Përfundon autopsia e serbëve të vrarë në Banjskë, familjarët tërheqin trupat

Në Institutin për Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është bërë autopsia e trupave të tre serbëve të vrarë në sulmin e armatosur ndaj policisë së Kosovës...

Tensionet në Veri, Osmani takon ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherazi dhe komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka pritur sot në takim ministrin e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×