“Lindja, akti seksual dhe…”, Xhafa: Kur njeriu pushtohet nga entitete të tjera

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Studiuesja e shkencave okulte, Pranvera Xhafa tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se 3 momentet kur njeriu pushtohet janë lindja, akti seksual dhe meditimi.

Ajo komentoi eksperimentin e artistit Shaun Gladwell i cili i udhëzon pjesëmarrësit në eksperiment përmes një procesi të përshkallëzimit të jetës, nga arresti kardiak te vdekja e trurit, duke u dhënë atyre një paraqitje të shkurtër të asaj që mund të ndodhë në momentet e tyre të fundit.

Xhafa tha se nuk ka as frikë nga vdekja, as kuriozitet për ta provuar këtë eksperiment duke e cilësuar të rrezikshëm.

- Advertisement -

“Kjo është e rrezikshme nëse bëhet në mënyrë eksperimentale sepse ndodh disa herë që qeniet tona pushtohen ose uzurpohen nga entitete të tjera. Kjo ndodh disa herë, ndodh gjatë aktit seksual, gjatë lindjes, kur nëna sjell në jetë një fëmijë, ndodh edhe në mënyra të tjera, në rite satanike ose mënyra rituale që janë të trashëguara ose të mësuara,” – u shpreh studiuesja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ambasadori gjerman: Të ndalohen deklaratat nxitëse nga Beogradi, të vijojë dialogu

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde i bëri thirrje Beogradit të ndalojë deklaratat nxitëse pas sulmit të 24 shtatorit në veri të Kosovës. Ai ishte i pranishëm...

I ngarkuar me punë i SHBA takon Altin Dumanin: SPAK po bën përparim mbresëlënës

I Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, David Wisner zhvilloi një takim me kryeprokurorin e Posaçëm të SPAK-ut Altin Dumani, prokurorët e SPAK-ut...

Panairi i parë agroturistik në Përrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

TË FUNDIT

Ambasadori gjerman: Të ndalohen deklaratat nxitëse nga Beogradi, të vijojë dialogu

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde i bëri thirrje Beogradit të ndalojë deklaratat nxitëse pas sulmit të 24 shtatorit në veri të Kosovës. Ai ishte i pranishëm...

I ngarkuar me punë i SHBA takon Altin Dumanin: SPAK po bën përparim mbresëlënës

I Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, David Wisner zhvilloi një takim me kryeprokurorin e Posaçëm të SPAK-ut Altin Dumani, prokurorët e SPAK-ut...

Panairi i parë agroturistik në Përrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

Ekspozita “Retrospektivë”: 1 vit nga humbja e Sali Shijakut

1 vit pas humbjes së “Artistit të Merituar”, “Piktorit të Popullit” dhe “Nderit të Kombit”, Sali Shijaku, hapet ekspozita “Retrospektivë” me pikturat e tij...

Presidenca e Rrjetit Mesdhetar të Enteve Rregullatore i kalon Shqipërisë

Shqipëria mori sot presidencën e radhës të Rrjetit Mesdhetar të Enteve Rregullatore, teksa në Tiranë më datat 28 dhe 29 shtator zhvillohet Asambleja Plenare...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×