Boçi: Po shkelni me këmbë Kushtetutën, Rama të vijë në seancë, është urgjente

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PD-së Luçiano Boçi ka mbajtur fjalën në Kuvend ku ka kërkuar prezencën e kreut të qeverisë Edi Rama.

Nga foltorja ai tha se çështja është urgjente dhe i ka kërkuar kryetares së Kuvendit që të zbatojë rregulloren e Kuvendit.

Më tej Boçi hodhi akuza ndaj Ramës duke thënë se ky i fundit ka cenuar sigurinë e SHBA.

- Advertisement -

“Merrni urdhra nga kryeministri. Kemi kërkuar seancë pyetjesh që është urgjente e përcaktuar në nenet e rregullores. Kemi kërkuar dy komisione hetimore. Janë firmosur nga deputetët. Pse e shkelni me këmbë kushtetutën dhe më përjashtoni nga seancat. Keni shkelur nenin 25 , kur ¼ e Kuvendit kërkojnë ngritjen e Komisionit. Kemi kërkuar komision për një çështje madhore, për një thikë në zemër Amerikën, keni cenuar marrëdhëniet. Vazhdoni të njëjtën histori. Rama personalisht ka goditur sigurinë e SHBA”- tha Boçi.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×