Man City eliminohet nga Kupa, fitore për Liverpool dhe ekipet e Lond

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Humbja e parë sezonale e Manchester Cityt i ka kushtuar eliminimin nga kupa e ligës, ndërsa përballja me Newcastlen u mbyll në shifrat 1-0.

Goli i vetëm për kështjellarët u shënua nga Aleksander Isak, në një sfidë që tekniku Pep Guardiola u dha mundësi lojtarëve të rinj. The cityzens qarkulluan më tepër topin, por kur vjen puna tek rastet, i krijoi Newcastle. Kjo ishte humbja e parë për kampionët në fuqi të Premier League, pas 8 fitoresh radhazi.

Liverpooli avancoi më tej në këtë kompeticion, pas fitores me përmbysje ndaj Leicester City. Miqtë kaluan të parët në avantazh me Mcateer, ndërsa golat e Gakpo, Szboszlai e Jota sollën fitoren për skuadrën e Jurgen Klopp.

- Advertisement -

Edhe Arsenali e Chelsea morën fitore në këtë fazë të kupës së Ligës, ku blutë mposhtën Brightonin, ndërsa gonersat mposhtën minimalisht Brentfordin.

Fitorja me rezultatin më të thellë ishte ajo e Blackburnit ndaj Cardiff me rezultatin 5-2. Skuadrat e tjera që patën sukses të mërkurën janë West Ham, Fulham, Bournemouth dhe Evertoni. Përballjet e raundit të 1/8 luhen më 31 tetor, ku spikat Manchester United-Newcastle dhe derbi i Londrës, West Ham-Arsenal.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

TË FUNDIT

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

U qëllua me breshëri kallashnikovi nga një BMW, si ndodhi atentati ndaj Eno Nikulaj

Euronews Albania ka mësuar detaje të reja në lidhje me atentatin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Lezhës. Gazetari...

Avokati: S’do ta merrja asnjëherë në mbrojtje një vrasës gjakftohtë si Naim Musreli

Avokati Gentian Rumano refuzoi publikisht në emisionin “Review” në Euronews Albania që të merrte në mbrojtje një person si Naium Murseli, i cili organizoi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×