“Me Amerikën nuk ka lojëra”, Arifi: Ja ku gaboi Albin Kurti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqiprim Arifi, kreu i Partisë Alternativa për Ndryshim tha në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar në menaxhimin e situatës në Veri duke prishur dhe marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ai tha se më shumë në sy po i bien veprimet e ndërkombëtarëve se i presidentit serb, Aleksandër Vuçiç.

“Është totalisht e çuditshme, më duket sikur jam në ëndërr. Nuk di si ta përshkruaj këtë situatë, më vjen shumë keq për kombin shqiptar saqë atë që e kam thënë para disa javësh apo muajsh, që jo zyrtarisht Albin Kurti është non grata tashmë po vërtetohet që edhe Kosova të shpallet non grata. Kjo është një e keqe që politikanët si në Kosovë dhe në Shqipëri kanë punuar ditë natë 30 viteve të fundit që kurrë mos të ndodhë. Brenda dy viteve gjithë këtë e ka shkatërruar Albin Kurti,” – u shpreh Arifi.

- Advertisement -

Sipas tij me Amerikën nuk ka lojëra dhe një situatë e tillë jo vetëm e çudit, por dhe e shqetëson shumë se për çfarë do të sjellin ditët në vijim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lihet në burg Klered Bozhanaj, avokati i tij kërkon ekspertim të gjendjes mendore

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 42-vjeçarin Klered Bozhanajn që tre ditë më parë plagosi me armë zjarri efektivin Edlir Alleshi. Në seancën për...

E rëndë! Plagoset me thikë një 33-vjeçar në Novoselë të Vlorës (emri)

Një 33-vjeçar është plagosur në Novoselë të Vlorës. Albano Mecorrapaj 33 vjec, është shoqëruar për në spitalin e Vlorës ku është futur menjëherë në...

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës

Ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, 42-vjeçarin që plagosi efektivin e policisë Edlir Alleshi. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen...

TË FUNDIT

Lihet në burg Klered Bozhanaj, avokati i tij kërkon ekspertim të gjendjes mendore

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 42-vjeçarin Klered Bozhanajn që tre ditë më parë plagosi me armë zjarri efektivin Edlir Alleshi. Në seancën për...

E rëndë! Plagoset me thikë një 33-vjeçar në Novoselë të Vlorës (emri)

Një 33-vjeçar është plagosur në Novoselë të Vlorës. Albano Mecorrapaj 33 vjec, është shoqëruar për në spitalin e Vlorës ku është futur menjëherë në...

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës

Ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, 42-vjeçarin që plagosi efektivin e policisë Edlir Alleshi. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen...

Komisionari i Bashkimit Evropian: Marrëdhënia tregtare BE-Kinë, shumë e pabalancuar

Komisionari i Bashkimit Evropian për Tregti, Valdis Dombrovskis, e ka konsideruar marrëdhënien tregtare të bllokut evropian me Kinën si “shumë të pabalancuar”, mirëpo e...

The end| Grabitën mallra me vlerë mbi 700 mijë lekë, arrestohen dy të rinjtë

Dy të rinj janë arrestuar për grabitjen me dhunë të disa ditëve më parë të një personi. Ata morën dy pako me këpucë dhe...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×