Mediat italiane: Stadiumi “Air Albania” një xhevahir, por kaos me biletat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Roma dhe Fejnord janë dy ekipet finaliste të kompeticionit Liga e Konferencës, që do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, më 28 maj.

Tifozët italianë të Romës e presin me padurim këtë ndeshje, por media italiane “Corriere Dello Sport” shkruan se situata në lidhje me biletat është kaotike.

Në artikull thuhet se stadiumi ka krijuar vështirësi të mëdha për finalen e Ligës së Konferencës, duke pasur një kapacitet të limituar me vetëm 19 mijë vende, megjithëse konsiderohet si një nga xhevahirët e Europës.

- Advertisement -

Të dyja klubet pritnin të merrnin siç është e traditës, një të tretën e biletave për këtë sfidë, por UEFA u ka dorëzuar shumë më pak. Romës i kanë mbërritur vetëm 3500 bileta, të cilat ajo ka qenë e detyruar t’i shpërndajë falas.

Në Itali kritikojnë UEFA-n për zgjedhjen e një stadiumi të vogël, por arkitekti italian i stadiumit “Air Albania”, Marko Kazamonti, ka insistuar se të gjithë duhet ta shohin këtë ndeshje si një mundësi të mirë për të shijuar një impiant modern që duhet marrë si shembull edhe në vendin fqinj.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...

“S’kam punë me prokurorët popullorë”, Bushati-Ramës: Nuk na tremb me atë këmishë

Prokurorët popullorë nuk kanë me mua asnjë punë. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Edi Rama në “Now me Erla Mëhillin”. Ai foli ekskluzivisht për dosjen...

“Nuk i jap llogari njeriu kë takoj”- Rama: Nuk i kam dhënë asnjë dokument McGonigal

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin “Now” në Euronews Albania, ku foli në lidhje me përfshirjen e tij në...

TË FUNDIT

“Thoni gomarllëqe”, Rama revoltohet pas pyetjes për favorizim të kompanisë së naftës

Erla Mëhilli citoi dosjen McGonigal ku thuhet se kryeministri Edi Rama është ndikuar nga ish-zyrtari i FBI-së për të ndërhyrë në licencën e naftës...

“S’kam punë me prokurorët popullorë”, Bushati-Ramës: Nuk na tremb me atë këmishë

Prokurorët popullorë nuk kanë me mua asnjë punë. Ishte kjo deklarata e kryeministrit Edi Rama në “Now me Erla Mëhillin”. Ai foli ekskluzivisht për dosjen...

“Nuk i jap llogari njeriu kë takoj”- Rama: Nuk i kam dhënë asnjë dokument McGonigal

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin “Now” në Euronews Albania, ku foli në lidhje me përfshirjen e tij në...

‘Më erdhi në zyrë dhe më takoi’, Rama tregon si u njoh me ish-zyrtarin e FBI-së

Kryeministri Edi Rama ka treguar sesi u takua për herë të parë me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal. Në një intervistë për emisionin "Now" në...

Rama për mosballafaqimin me opozitën: Palo nivel, nuk meritojnë të sqarohen me mua

Kryeministri Edi Rama tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka shkuar Kuvend për t’u ballafaquar me opozitën sepse deputetët e kanë ulur...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×