Memaj: Rreth 25 % e stafit të urbanëve në Tiranë janë larguar, pakënaqësi nga paga

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dashnor Memaj, kreu i shoqatës urbane dhe interurbane është shprehur se 25% e shoferëve e urbanëve në Tiranë janë larguar.

I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai tha se për largimin e tyre kanë ndikuar shumë faktorë, por një nga arsyet kryesore ka qenë paga e ulët.

Më tej, Memaj theksoi se në të gjithë Shqipërinë transporti publik ka nevojë për mbi 1500 punëtorë.

- Advertisement -

“Një problem tjetër ka qenë mungesa e stafit të punës, kryesisht shoferë. Pjesa më e madhe e tyre gjetën punë alternative dhe u larguan. I gjithë territori i Shqipërisë ka nevojë për mbi 1500 punëtorë. Shoferët janë më shumë problem për ne. 20-25 % e shoferëve të transportit publik janë larguar. Natyrisht kjo lidhet me disa faktorë ku më i rëndësishëm është paga.”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, arrestohet 49-vjeçari në Shkodër

Një 49-vjeçar është arrestuar në Shkodër pasi ka tentuar që të korruptojë punonjësit e policisë rrugore në mënyrë që këto të fundit të mos...

“Kandidimi, nder dhe vlerësim!” Besjan Ajazi: Mbështetjen e PS do ta kthej në punë

Deputeti socialist  Besjan Ajazi do të lërë të hënën mandatin e deputetit në mënyrë që të vazhdojë punën e tij për fushatën elektorale. Ajazi...

Spahiu: Opozita shqiptare do bashkohet një ditë, por pa Sali Berishën

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se opozita shqiptare do të bashkohet një ditë por pa Sali Berishën. Në një intervistë për Euronews Albania ai nënvizoi...

TË FUNDIT

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, arrestohet 49-vjeçari në Shkodër

Një 49-vjeçar është arrestuar në Shkodër pasi ka tentuar që të korruptojë punonjësit e policisë rrugore në mënyrë që këto të fundit të mos...

“Kandidimi, nder dhe vlerësim!” Besjan Ajazi: Mbështetjen e PS do ta kthej në punë

Deputeti socialist  Besjan Ajazi do të lërë të hënën mandatin e deputetit në mënyrë që të vazhdojë punën e tij për fushatën elektorale. Ajazi...

Spahiu: Opozita shqiptare do bashkohet një ditë, por pa Sali Berishën

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se opozita shqiptare do të bashkohet një ditë por pa Sali Berishën. Në një intervistë për Euronews Albania ai nënvizoi...

Përmbyset autobusi në Tiranë, plagosen tre pasagjerë

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” në Tiranë. Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se një autobus ka dalë...

Gazetari: Alibeaj ka frikë të futet në zgjedhje, e do Berishën si alibi për humbjen

Gazetari Gëzim Saliu tha se Alibeaj po kërkon të negociojë me grupin e Berishës për zgjedhjet në mënyrë që ta ketë atë si alibi...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×