Meta zulon bisedat: Paralajmërimi që i dhashë dikur drejtuesve të LSI-së për Bashën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ilir Meta tha në “Now me Erla Mëhillin” se koalicioni me Berishën e ka qetësuar.

Ai kujtoi se edhe drejtuesit e partisë që ai kishte krijuar, Lëvizjes Socialiste për Integrim që sot është Partia e Lirisë, nuk e kuptonin.

Meta tha se herë pas here ju kishte sqaruar se bashkëpunimi i tyre me Lulzim Bashën ishte një lojë e cila i vyente interesave të Ramës.

- Advertisement -

“Deri 2 ditë para zgjedhjeve disa prej tyre kanë besuar vërtetë se Basha donte të bëhej kryeministër. Pastaj ata e kuptuan që ishte komplet një lojë. Unë jam i qetë sepse jam gjithmonë me të drejtën, me të vërtetën dhe tani i shohin dhe shumë të tjerë që dikur kanë menduar që unë mund të kem pasur diçka që nuk shkon, mund të kem qenë dhe siç më thoshin paranojak. Tani e kuptojnë të gjithë që demokracia shqiptare ishte e mirëplanifikuar për t’u ekzekutuar, për mos të pasur pluralizëm,” – u shpreh Meta.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ambasadori gjerman: Të ndalohen deklaratat nxitëse nga Beogradi, të vijojë dialogu

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde i bëri thirrje Beogradit të ndalojë deklaratat nxitëse pas sulmit të 24 shtatorit në veri të Kosovës. Ai ishte i pranishëm...

I ngarkuar me punë i SHBA takon Altin Dumanin: SPAK po bën përparim mbresëlënës

I Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, David Wisner zhvilloi një takim me kryeprokurorin e Posaçëm të SPAK-ut Altin Dumani, prokurorët e SPAK-ut...

Panairi i parë agroturistik në Përrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

TË FUNDIT

Ambasadori gjerman: Të ndalohen deklaratat nxitëse nga Beogradi, të vijojë dialogu

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde i bëri thirrje Beogradit të ndalojë deklaratat nxitëse pas sulmit të 24 shtatorit në veri të Kosovës. Ai ishte i pranishëm...

I ngarkuar me punë i SHBA takon Altin Dumanin: SPAK po bën përparim mbresëlënës

I Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, David Wisner zhvilloi një takim me kryeprokurorin e Posaçëm të SPAK-ut Altin Dumani, prokurorët e SPAK-ut...

Panairi i parë agroturistik në Përrenjas, fermerët dhe zejtarët: Mungon tregu

Përrenjasi, një qytet i vogël në juglindje të vendit, ka organizuar për herë të parë Panairin Agroturistik. Të shumtë ishin banorët e zonës të...

Ekspozita “Retrospektivë”: 1 vit nga humbja e Sali Shijakut

1 vit pas humbjes së “Artistit të Merituar”, “Piktorit të Popullit” dhe “Nderit të Kombit”, Sali Shijaku, hapet ekspozita “Retrospektivë” me pikturat e tij...

Presidenca e Rrjetit Mesdhetar të Enteve Rregullatore i kalon Shqipërisë

Shqipëria mori sot presidencën e radhës të Rrjetit Mesdhetar të Enteve Rregullatore, teksa në Tiranë më datat 28 dhe 29 shtator zhvillohet Asambleja Plenare...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×