English

Mijëra besimtarë myslimanë falën Fiter Bajramin në sheshin ‘Skënderbej’

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mijëra besimtarë myslimane kryen sot në mëngjes në sheshin ‘Skënderbej’ faljen e Fiter Bajramit.

- Advertisement -

Edhe këtë vit falja u krye në shesh, pasi ende nuk kanë përfunduar punimet e Xhamisë së Namazgjasë.

Kjo festë kremtohet pas një muaji sakrificë dhe agjërimi nga besimtarët.

 

Kreu i komunitetit mysliman, Bujar Spahiu uroi të gjithë besimtarët dhe u kërkoi atyre të tregojnë kujdes për njerëzit në nevojë, të varfrit dhe jetimët, ndërsa bëri thirrje që bota të drejtohet nga paqja dhe t’u jepet fund konflikteve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×