English

Milaim Zeka iu përgjigjet mediave serbe për Albina Kelmendin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Milaim Zeka thotë se nuk duhet paragjykuar si fakt që kënga e Albina Kelmendit nuk do të ecë në Eurovizion sepse është turbofolk. Në emisionin Review në Euronews Albania Zeka e cilësoi këtë të padrejtë.

- Advertisement -

Sipas Zekës, kënga është e bukur dhe mesazhi fantastik, edhe se shumica e vendeve në Eurosong votojnë politikisht.

Analisti nga Kosova kishte edhe një mesazh për mediat serbe:

“Dua t’u jap një përgjigje mediave serbe, që për ne shqiptarët nën ish-Jugosllavi, Shqipëria ka qenë është dhe do të mbetet këtu e 1000 vjet nëna e dyfishtë si nga ana sociale dhe kombëtare. Shumë faleminderit RTSH që ka zgjedhur Albina Kelmendin ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion”, tha Zeka

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?