Milaim Zeka: Mallkimi më i madh për një shqiptar, kur vendos të ikë nga vendi i vet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Milaim Zeka thotë se mallkimi më i madh për një shqiptar, është momenti kur vendos që të largohet nga vendi.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Zeka u shpreh se kur klasa politike nuk ndryshon gjendjen në vend dhe papunësia është e madhe, detyrimisht që njerëzit do të rrezikojnë edhe jetët e tyre për t’u larguar.

“Kjo ikja e shqiptarëve, si në Kosovë, si në Shqipëri, është bërë fenomen. Njerëzit, për mendimin tim, kur një klasë politike nuk e ndryshon gjendjen në vend, kur ne jemi një vend me papunësinë më të madhe në Evropë dhe nuk shohin perspektiva për të ardhmen tonë, nuk arrijnë ta ndërtojnë të ardhmen në atë vend, sigurisht që njerëzit e rrezikojnë jeten e tyre për t’u arratisur jashtë vendit.

- Advertisement -

Shikoni, shkurt po e them. Mallkimi më i madh që i ndodh një njeriu, është momenti kur vendos për t’u arratisur nga vendi i vet. Nuk shkon asnjë shqiptar që të rrezikojë jetën e tij me dëshirë, që të shkojë në atë Londrën e zymtë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Svelça publikon videon e dhunimit të shqiptarëve: Shikoni ç’bën milicia fashiste

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë Xhelal Svelça, ka publikuar videon e dhunimit të dy shqiptarëve në Mitrovicën e Veriut. Siç shihet në videon...

“Ushtria serbe nuk është zero, kujdes…”, Mediu: Rama duhet të ulet me Kurtin

Ish-ministri i mbrojtjes Fatmir Mediu tha për Euronews Albania se nuk duhet të mendojmë se ushtria serbe në kufi me Kosovën është zero. Ai tha...

Ministrja e Ekonomisë: Pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin para reformës

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, në një konferencë për mediat u shpreh se pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin. Ajo...

TË FUNDIT

Svelça publikon videon e dhunimit të shqiptarëve: Shikoni ç’bën milicia fashiste

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë Xhelal Svelça, ka publikuar videon e dhunimit të dy shqiptarëve në Mitrovicën e Veriut. Siç shihet në videon...

“Ushtria serbe nuk është zero, kujdes…”, Mediu: Rama duhet të ulet me Kurtin

Ish-ministri i mbrojtjes Fatmir Mediu tha për Euronews Albania se nuk duhet të mendojmë se ushtria serbe në kufi me Kosovën është zero. Ai tha...

Ministrja e Ekonomisë: Pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin para reformës

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, në një konferencë për mediat u shpreh se pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin. Ajo...

VIDEO/ Kush është kryeministrja që përqafoi ‘ngrohtësisht’ Rama në samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku ka marrë pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Bashkimit...

Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik. Në seancën e mbajtur këtë të enjte...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×