Ish-polici në Britaninë e Madhe: E them me pastërti, 98% e shqiptarëve janë punëtorë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-polici, Ilir Dedaj, i cili jeton në Britaninë e Madhe thotë se 98% e shqiptarëve që jetojnë atje, janë njerëz punëtore.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Dedaj u shpreh se shqiptarët protestuan më 12 nëntor në Londër, për të treguar se nuk janë kriminelë, por qytetarë normal që jetojnë e punojnë në Britani.

“Kudo që të lëvizësh, edhe brenda Shqipërisë të lëvizësh, nga Tirana të shkosh në një qytet tjetër, ka vështirësitë e saj. Në radhë të parë je në një ambient të panjohur. Pastaj, është kultura, mënyra e jetesës, shoqëria, gjithçka. Ka pasur vështirësi dhe opinionet kanë qenë nga më të ndryshmet, por unë di të them që ne jemi ingranuar shumë shpejt me jetën këtu, sepse 98% e shqiptarëve, ta them me pastërti, janë njerëz punëtorë, kanë parë punën e tyre, sesi do të mbajnë familjen, sesi do të mundohen të ingranohen në Shqipëri.

- Advertisement -

Ajo që doli kohët e fundit nga emigrimi i shqiptarëve dhe thirrja ksenofobe e kësaj ministre, ishte ajo që na bëri bashkë ne shqiptarëve të tregojmë më datë 12, se ne nuk jemi kriminelë, jemi njerëz normal si çdo qytetar që ka ndërtuar në Britani”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Berisha homazhe në nder të Isuf Kalos: Kishim miqësi të pa cenuar

Kreu i PD-së Sali Berisha paraditen e sotme ka zhvilluar homazhe për nder të Prof.Dr, Isuf Kalo tek Akademia e Shkencave. Në një deklaratë për...

Përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi Sali Berisha dhe 4 deputetë të PD-së

Përjashtohen me 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet parlamenare, deputetët Sali Berisha, Belind Këlliçi, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Edi Paloka. Vendimi 3 me...

Ambasadorja Yuri Kim pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim rreth orës 12:00 pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës...

TË FUNDIT

Berisha homazhe në nder të Isuf Kalos: Kishim miqësi të pa cenuar

Kreu i PD-së Sali Berisha paraditen e sotme ka zhvilluar homazhe për nder të Prof.Dr, Isuf Kalo tek Akademia e Shkencave. Në një deklaratë për...

Përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi Sali Berisha dhe 4 deputetë të PD-së

Përjashtohen me 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet parlamenare, deputetët Sali Berisha, Belind Këlliçi, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Edi Paloka. Vendimi 3 me...

Ambasadorja Yuri Kim pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim rreth orës 12:00 pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës...

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...

Arrestohen për korrupsion përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave

Përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave, janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi shpërdoruan detyrën dhe morën para, për të mos raportuar...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×