Tatuatori tregon se cilat janë tatuazhet që kërkojnë më shumë shqiptarët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tatuatori Erxhano Rexhepi thotë se shqiponja shqiptare, Ismail Qemali dhe Skënderbeu janë tatuazhet që kërkojnë më shumë shqiptarët.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Rexhepi u shpreh se tatuazhet i bëjnë kryesisht shqiptarët që ndodhen në emigracion.

Kjo sipas tij, pasi ndjejnë më shumë mall për Shqipërinë, teksa shtoi se ka pasur kërkesa të shumta për të bërë tatuazh për festat e nëntorit.

- Advertisement -

“Ka pasur shumë kërkesa, por pamundësia sepse i kërkojnë më shumë refugjatët, sesa ne që jemi vendas. Ata e ndjejnë më shumë mungesën. Kryesore është Skënderbeu, shqiponja shqiptare, Ismail Qemalin, edhe shqiptarët e Kosovës e preferojnë shumë.

Ndjejnë mallin për Shqipërinë, janë shumë larg, mezi presin dhe kur vijnë duan të bëjnë çdo gjë. Edhe dje pata shumë kërkesa, edhe pse nuk kishin mundësi të vinin, pas dy muajsh kanë rezervuar për të bërë tatuazh Skënderbeun, flamurin, shqiponjën”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Frikë për destabilizim më 4 shkurt, ekspertët ngrenë alarmin në RMV

Paralajmërimet e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut për tensione të mundshme më 4 shkurt dhe thirrjet e presidentit Stevo Pendarovski për ndalesë...

Merrnin para nga farmacitë, kush janë zyrtarët e Agjencisë së Barnave të arrestuar

Besiana Xhelilaj përgjegjëse e Agjencisë së Barnave dhe Luan Çiçi, 35 vjeç, specialist i Agjencisë së Barnave u arrestuan ditën e sotme në kuadër...

I përfshirë në 8 vjedhje, arrestohet i mituri i ‘rrezikshëm’ në Vlorë

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi rezulton i përfshirë në 8 vjedhje të kryera në qytet. 16-vjeçari akuzohet gjithashtu dhe për veprën...

TË FUNDIT

Frikë për destabilizim më 4 shkurt, ekspertët ngrenë alarmin në RMV

Paralajmërimet e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut për tensione të mundshme më 4 shkurt dhe thirrjet e presidentit Stevo Pendarovski për ndalesë...

Merrnin para nga farmacitë, kush janë zyrtarët e Agjencisë së Barnave të arrestuar

Besiana Xhelilaj përgjegjëse e Agjencisë së Barnave dhe Luan Çiçi, 35 vjeç, specialist i Agjencisë së Barnave u arrestuan ditën e sotme në kuadër...

I përfshirë në 8 vjedhje, arrestohet i mituri i ‘rrezikshëm’ në Vlorë

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi rezulton i përfshirë në 8 vjedhje të kryera në qytet. 16-vjeçari akuzohet gjithashtu dhe për veprën...

Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në Gjykatën Kushtetuese (FOTO)

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka shkuar në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës me trupën e plotë të...

Berisha homazhe në nder të Isuf Kalos: Kishim miqësi të pa cenuar

Kreu i PD-së Sali Berisha paraditen e sotme ka zhvilluar homazhe për nder të Prof.Dr, Isuf Kalo tek Akademia e Shkencave. Në një deklaratë për...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×