English

Ministria e Mbrojtjes në Rusi: Kemi rrëzuar dy dronë në kufi me Ukrainën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha mëngjesin e së hënës se i ka rrëzuar dy dronë mbi rajonin Tula, në jug të Moskës, por nuk specifikoi kohën apo lokacionin e saktë.

- Advertisement -

“Mjete ajrore pa pilotë u shkatërruan nga forcat tona të mbrojtjes ajrore mbi territorin e rajonit Tula”, tha Ministria ruse më 29 gusht.

Ajo nuk raportoi për viktima apo dëme.

Më herët, Ministria raportoi se i kishte shkatërruar dy dronë mbrëmjen e 28 gushtit mbi rajonin Belgorod, në kufi me Ukrainën. Nuk u raportua për viktima apo dëme.

Agjencia shtetërore e lajmeve e Rusisë, RIA Novosti, raportoi se aeroportet e Moskës, Vnukovo dhe Domodedovo, i kanë kufizuar fluturimet mëngjesin e së martës.

Kryeqyteti dhe rajonet tjera ruse kanë qenë cak i sulmeve të njëpasnjëshme nga dronët ukrainas në javët e fundit, pasi Kievi u zotua në fillim të verës do t’i përgjigjet me luftë Rusisë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?