English

“Mitsotakis nuk e solli Rama”, ironia e Dules për kryeministrin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule komentoi vizitën e kryeminsitrit grek Kyriakos Mitsotakis në jug të vendit ditën e djeshme.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania me ironi tha se kreu i qeverisë u tregua shumë i sinqertë kur tha se për të nuk do mblidheshin kaq shumë njerëz.

Në lidhje me premtimet që Rama tha se i ka mbajtur gjatë fjalës së tij dje në Derviçan, Dule theksoi se kur kreu i qeverisë është në krizë përfundon në gjëra banale teksa përpiqet për të gjetur instrumente të reja.

“Rama ishte shumë i sinqertë pasi nuk do kishte asnjëherë fatin që për të, të mblidheshin kaq shumë persona. Ishte i ndërgjegjshëm duke e thënë këtë. Emrin shesheve dhe rrugëve nuk ua jep Rama por pushteti vendor. Rama shpeshherë është dhe në krizë për të gjetur instrumente të reja dhe përfundon në ato banale për të shfrytëzuar çdo gjë. Ai premton gjëra që nuk ka dhe sjellë gjëra të paqena. Mitsotakis nuk e solli Rama. Mesazhet që përcolli kryeministri grek ishin shumë të rëndësishme dhe këto na tregojnë se jemi shumë larg asaj fryme europiane që duhet të karakteriozojë politikën tonë”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?