English

Mjekja psikiatre: Ndotja ndikon në uljen e përqendrimit dhe të memories së fëmijëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Psikiatrja Arjana Rreli është shprehur ndotja e ajrit ndikon në uljen e përqendrimit dhe në memorien e fëmijëve.

- Advertisement -

E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ajo tha se ndotja e ajrit ndikon më shumë tek fëmijët dhe tek moshat mbi 60-vjeç.

“Subjektet më vulnerabël janë fëmijët dhe moshat mbi 60-vjeç. Të mendosh se fëmijët janë më të ekspozuar nga humbja e përqendrimit e kjo do të thotë se ti pret një brez që do të ketë një koeficient intelektual më të ulët, shoqëruar patjetër dhe me uljen e përqendrimit e memories”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?