Mjeku Alimehmeti ‘rrëzon’ Veliajn për Tiranën? Flet Agron Gjekmarkaj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj ka folur në lidhje me emrat të cilët po qarkullojnë si kandidatë të mundshëm të së djathës për Bashkinë e Tiranës, ku një ndër to, është edhe mjeku, Ilir Alimehmeti.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Gjekmarkaj deklaroi se ka simpati për Alimehmetin, por nënvizoi se nuk mund të thotë nëse është i duhuri për të mundur Veliajn, pasi ende nuk dihet nëse do pranojë të jetë kandidat.

Sipas tij, kandidatura ideale për PD-në, do ishte një person që vjen nga Shoqëria Civile.

- Advertisement -

“Besoj se ideale është një profil që vjen nga Shoqëria Civile, ku mund të mblidhte shumë energji opozitare dhe pjesës gri të shoqërisë, energji që tejkalojnë këto hatërmbetje ose retorikën që ekziston ndërmjet pjesëve të opozitës. Mund të ishte një cak bashkimi, më shumë sesa një figurë politike që vjen nga njëra anë, me një profil të lartë intelektual.

Nuk dua të hyj në meritën e CV-së së asnjërit. Tirana e ka të nevojshme një kandidaturë që vjen nga Shoqëria Civile, pa tipare të shquara politike, por që ka mbështetjen e opozitës. Kam simpati për doktorin, e kam parë gjatë pandemisë të angazhuar herë pas here, ka qenë në komunikim me shoqërinë, nuk e njoh nga afër, nuk e di nëse zotëria ka dëshirë të jetë kandidat”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×