“Mjeku më dha diagnozë të gabuar pas lindjes”, rrëfehet Elvana Shala

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Elvana Shala sot Ambasadores së Vullnetit të Mirë ka pasur një jetë jo shumë të thjeshtë.

Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ajo tha se ishte diagnoza e gabuar nga një mjek në Pejë, që e la me pasoja gjatë gjithë jetës.

Më tej Shala theksoi se mjeku, gabimi i të cilit e la me aftësi të kufizuar nuk ka marrë asnjë ndëshkim nga drejtësia.

- Advertisement -

“Vështirësitë e mia në lëvizje kanë ardhur nga diagnoza e gabuar, kur kam qenë 6 vjeç. Deri në moshën 20-vjeçare çdo gjë është bërë gabim tek unë. Gjendja ime ndryshoi kur iu nënshtrova ndërhyrjes në Austri, ku më pas ndryshova dhe stilin e jetesës dhe çdo gjë tjetër. Jo mjeku sot nuk është para drejtësisë, prindërit e mi nuk kanë pasur kohë të merren me këtë çështje. Prindërit mendonin vetëm për shëndetin tim. Nëse diagnostikohesh gabim çdo gjë do të shkojë gabim”-deklaroi ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Berisha zbulon si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me PL e aleatët

Ish-kryeministri Sali Berisha në një dalje për mediat ka zbuluar si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me Partinë e Lirisë dhe me...

Berisha: Janë 5 mijë kandidatura të propozuara për anëtarë të Këshillave Bashkiakë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur mbrëmjen e kësaj të shtune një mbledhje të Kryesisë të grupimit që përfqaëson në Partinë Demokratike. Në fjalën e...

Zyrtare| Emrat kandidatëve të Partisë Socialiste për 61 bashkitë e vendit

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet lokale...

TË FUNDIT

Berisha zbulon si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me PL e aleatët

Ish-kryeministri Sali Berisha në një dalje për mediat ka zbuluar si do të ndahen kandidatët e këshillave bashkiakë me Partinë e Lirisë dhe me...

Berisha: Janë 5 mijë kandidatura të propozuara për anëtarë të Këshillave Bashkiakë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur mbrëmjen e kësaj të shtune një mbledhje të Kryesisë të grupimit që përfqaëson në Partinë Demokratike. Në fjalën e...

Zyrtare| Emrat kandidatëve të Partisë Socialiste për 61 bashkitë e vendit

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet lokale...

Zbardhen emrat e kandidatëve për 13 bashkitë e qarkut Fier dhe Vlorë

Ka përfunduar pas dy orësh mbledhja e Kryesisë së Parisë Socialiste, ku u caktuan emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet loakle...

Zbardhen emrat e kandidatëve të PS në qarkun e Durrësit (EMRAT)

Janë zbardhur emrat e kandidatëve për bashkitë e qarkut të Durrësit në zgjedhjet e 14 majit. Vihet re se në këtë qark nuk ka asnjë...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×