Mori 300 mijë paund në shtëpinë e Sterling, autori dyshohet se fshihet në Shqipëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një prej autorëve të grabitjes së banesës së futbollistit anglez Raheem Sterling, dyshohet se fshihet në Shqipëri. Autoritetet policore kanë vijuar hetimet, ndërsa zbuluan se bëhet fjalë për 3 persona të cilët hynë në shtëpinë e sulmuesit të Chelsea, ku morën plot 300 mijë paundë, ndërsa mundën të largohen menjëherë, pavarësisht kontrolleve në vend.

“The Sun” ka publikuar lajmin se Henri Osmani, njëri prej grabitësve i moshës 44 vjeç po fshihet në Shqipëri, madje duke shtuar më tej se më 18 korrik ai ka hyrë në vendin e lindjes. Në lidhje me këtë lajm, prestigjozja britanike ka bërë një kërkesë drejt Ministrisë së Brendshme, ku ka reaguar ministrI Taulant Balla. Përgjigja e këtij të fundit ishte se asnjë shqiptar që ka kryer krime në Mbretërinë e Bashkuar nuk duhet të mendojë se mund të fshihet në vendin tonë.

Autoritetet angleze u kanë kërkuar homologëve shqiptarë të vijojnë bashkëpunimin me qëllim kapjen e Osmanit, por dhe dy grabitësve të tjerë, konkretisht Alfred Isufi dhe Gerard Kalaja. Edhe dyshja në fjalë janë larguar nga Britania e Madhe, ndërsa ende nuk dihet vendndodhja e tyre, por policia pohon se ata do të pyeten për 33 vjedhje të regjistruara në vend.

- Advertisement -

Kujtojmë se banesa e Sterling ra pre e grabitësve dhjetorin e shkuar kur futbollisti ishte në Katar, në Kupën e Botës me kombëtaren, duke e detyruar këtë të fundit të largohet drejt familjes së tij.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

TË FUNDIT

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

U qëllua me breshëri kallashnikovi nga një BMW, si ndodhi atentati ndaj Eno Nikulaj

Euronews Albania ka mësuar detaje të reja në lidhje me atentatin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Lezhës. Gazetari...

Avokati: S’do ta merrja asnjëherë në mbrojtje një vrasës gjakftohtë si Naim Musreli

Avokati Gentian Rumano refuzoi publikisht në emisionin “Review” në Euronews Albania që të merrte në mbrojtje një person si Naium Murseli, i cili organizoi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×